Blog name  |  EĞİTMENLERİMİZ

EĞİTMENLERİMİZ

Tolga Ünsün
1975 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul yıllarında ilk fotoğraf makinasını aldıktan sonra fotoğraf merakını ilk önce hobiye, daha sonra 1991 yılında mesleğe dönüştürdü. 1997’de Yıldız Teknik Ünversitesi Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafçılık Programına girerek Mehmet Kısmet, Reha Akçakaya ve Orhan Cem Çetin ‘den aldığı derslerle gelişimini ilerletti.
Eğitimi boyunca Orhan Cem Çetin’in stüdyosu Hezarfen Fotografya’da çekim asistanlığı yaptı. 2001 yılında mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında askerlik görevini yaptıktan sonra, 2003 yılında kendisi gibi fotoğrafçı olan eşi Didem Engin Ünsün ile birlikte T&D Fotoğrafçılığı kurarak; Kuz Optik, Mudo, Dali Tasarım, On The Line, Contact Plus, İstanbul Jazz Center, İstanbul Fotoğraf Merkezi, Burhan Doğançay Müzesi gibi alanında tanınmış şirket ve kurumlara; Beşiktaş Spor Klubü, Aman, Geniş Açı Fotograf Sanatı, Rixos, Atlas Havayolları Jetlife, Chica, Geo gibi popüler dergilere ve Burhan Doğançay, Kerem Görsev başta olmak üzere sanatçılara hizmet vermeye başladı. Drum and Bass Magazine, Medya Soft dergileri fotoğraf editörlüğünü sürdürüyor.

Mustafa Kağan Hekim

1975 Yılında Ordu da doğdu. ilk ve ortaöğrenimini Ordu’da tamamladıktan sonra Mimar
Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fotoğraf bölümüne girdi. Lisans eğitiminin

ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fotoğraf Ana
Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans programına başladı. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Fotoğraf ve Grafik Bölümlerinde öğretim elemanlığı yapmakta. İstanbul Fotoğraf Akademisi

eğitmenlerinden. Kendine ait fotoğraf stüdyosunda fotoğraf çalışmalarını sürdürüyor.

Projeler

4. İSTANBUL SAYDAM GÜNLERI AÇILIŞ GÖSTERISI “YOLLARDA”

KIŞISEL SERGI “GÖZLEM” YAĞMUR SANAT GALERISI-ASMALIMESCIT

7. İSTANBUL SAYDAM GÜNLERI “KÖYÜMDEN VOSVOS GEÇTI”

DEĞİRMEN KÜLTÜR MERKEZİ “FOTOĞRAF KURSU”

1. GAZIANTEP FOTOĞRAF GÜNLERI SAYDAM GÖSTERISI “BU DIYAR BAŞTANBAŞA”

MSÜ FOTOĞRAF BÖLÜMÜ 30. YIL ETKİNLİKLERİ ÖĞRENCİ SERGİSİ “BAYKUŞUN KARELERİ”

2.GEPGENÇ FESTİVAL “SANAT VE İLETİŞİM ATÖLYESİ ”

2.KOCAELI KITAP FUARI GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESI ÖĞRETIM ELEMANLARI SERGISI

ORDU VALILIĞI 11. VOSVOS ŞENLIĞI FOTOMARATON JURI BAŞKANLIĞI

KONUSUNU TÜRK MİTOLOJİSİNDEN ALAN KURGUSAL FOTOĞRAF SERGİSİ HAZIRLIĞINDADIR.

Damla AKIN

1979 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 – 2000 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde fotoğraf eğitimine devam etti. 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Fotoğraf ve Video programından mezun oldu.

Fotoğrafla on yılı aşkın bir süredir uğraşmaktadır. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Anne olduktan sonra kariyerine farklı bir yön vermiş ve Didem Engin ile ortaklık yaptığı düğündoğum özel gün fotografçılığına yönelmiştir. Özgün fotoğraf çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Fotoğraf Akademisinde Özel Gün Fotoğrafçılığı Atölyesinin eğitmenliğine devam etmektedir.

Didem ENGİN ÜNSÜN

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde aldığı derslerle fotoğraf gelişimini ilerletti. 2001 yılında mezun oldu. 2003 yılında kendisi gibi fotoğrafçı olan eşi Tolga ÜNSÜN ile birlikte T&D Fotoğrafçılığı kurarak profesyonel tanıtım fotoğrafçılığı yapmaya başladı.

2004 yılında özel gün fotoğrafçılığına yöneldi. Bu alandaki çalışmalarını Damla Akın ile beraber düğündoğum projesiyle sürdürmektedir. İstanbul Fotoğraf Akademisinde Özel Gün Fotoğrafçılığı Atölyesinin eğitmenliğine devam etmektedir.